Hogyan kell megfelelően szeparálni?
A papír
A papír magában foglalja a irodai papírt, az újságokat, magazinokat, szórólapokat, dobozokat (kivéve, ha más anyagokkal, alumíniummal, celofánnal kombinálják), papírcsomagolást, papírzacskókat és -zsákokat, kartonpapírt, könyveket és nedves, zsíros vagy szennyezett papírt. , aszfalt és kátránypapír, használt pelenkák és tisztálkodószerek, kombinált anyagú csomagolás (többrétegű csomagolás tartós tejből, gyümölcslevekből, tetrapackokból), másoló és önmásoló celofán.
Elektromos hulladék
Az elektromos hulladékok közé tartoznak az elektromos és elektronikus eszközök és berendezések – televíziók, számítógépek, irodai és telekommunikációs berendezések, videók, lemezek, alkáli elemek, digitális órák, tűzhelyek, rádiók, fűtőberendezések, mosógépek, elektromos motorok, kéziszerszámok , fénycsövek, kávéfőzők, zseblámpák (lemerült akkumulátorok, nikkel-kadmium akkumulátorok, óra akkumulátorok, autó akkumulátorok).
Fém
A fémek közé tartoznak a fém csomagolások, dobozok, fémtermékek és -alkatrészek, fólia, italos dobozok, fém záróelemek, fedők. fogkrém csomagolás, élelmiszer-maradványokkal erősen szennyezett fémek, festékek és különféle vegyszerek.
Műanyagok
A műanyagok közé tartoznak a PET italos palackok, csészék, műanyag zacskók és fóliák, kozmetikai csomagolások, drogériák, mosószer-csomagolások, műanyag, nem csomagolási termékek. élelmiszerolajos palackok, neo-tube tubusok, veszélyes anyagok csomagolása, pl. motorolajok, vegyszerek, festékek, padlóburkolatok, laminált csomagolások.
Települési hulladék
Hagyományos, szeparálatlan hulladék.
Üveg
Az üveg magában foglalja a vissza nem cserélhető üvegtartályokat, üvegedényeket, tányérüvegeket, üvegszilánkokat Nem tartalmazza Porcelán, kerámia, autóüveg, tükrök, TV képernyők, erősen szennyezett palackok és üvegedények (főleg homok), porcelán és kerámia, tükrök, izzók és fénycsövek, autóüvegek, más anyaggal kombinált üvegek (drótüveg).
VKM
A VKM tetrapack (tej, gyümölcslevek, bor csomagolása…).